Sivas Katliamı Madımak Olayı

Sivas Katliamı Madımak Olayı

Madımak Olayı
2 Temmuz 1993 Madımak Katliamında Vefat Edenler
Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugünkü konumuz Madımak Olayı. 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta Pir Sultan Abdal şenliklerinde provokatörler aracılığıyla sözde Müslümanlar kandırılmış ve içinde alevi olan 33 yazar, ozan, düşünür ve 2 otel çalışanı yanarak ve boğularak ölmüştür. Bu yazarların aralarında Aziz Nesinde vardı fakat o yaralı olarak kurtulmuştur.

Saat şu an 2:41 bu yazıyı yazmamın nedeni ise izlediğim bir film. Filmin adı Madımak Carina’nın Günlüğü. Bu film gerçek hikâyeden alınmıştır. Normal de bu saate yazı yazmam fakat bu film beni çok etkiledi. Gerçekten büyük canilik ve aptallık. Filmi izledikten sonra kalktım ve biraz araştırma yaptım olayla ilgili ve gerçekten tüylerim diken diken oldu.

Madımak Carina’nın Günlüğü filmi Hollanda’dan gelen bir kızın Türk kadınları hakkında tez hazırlamaya gelir ve günlüğüne yazar. Bu filmde o günlükten alınmıştır.

Provokatörler hoca gibi giyinip sözde Müslümanları kandırıp, bu olayı gerçekleştiriyorlar. İçinde insanların olduğu bir yer nasıl yakılabilir, bu nasıl bir zihniyettir. Allah böyle zihniyetten bizi korusun. Tarihteki bu insanlar yüzünden, İslam Dini hep saptırıldı. İslam dini bu değildir, İslam dini bizden olmayanı yakın veya öldürün demiyor. Bunların yaptıkları tam bir aptallıktır.

Filmin linkini aşağıya bırakacağım, izleyin ve ders alın. Bu film izlenip günümüzdeki olayları yorumlamamız gerekiyor. Günümüzde de aynı şekil dini kullanıp cahil Müslümanları oyuna getiren bir sürü insan bulunmakta.

Bu olaydaki insanların Müslüman olduklarına asla inanmıyorum. Gerçek Müslüman kendi kardeşini yakmaz, aleviler de bizdendir. Dinde ayrım olmaz, eğer dünyaya zarar vermiyorsa hiçbir insan ölmeyi hak etmez.
Madımak olayının fotoğraflarına baktığımda aralarında çocuklarında olduğunu gördüm. Gerçekten yazık hem de çok yazık…

Film: TIKLA
Fotoğraflar: TIKLA

Aralarında vefat eden Muhlis Akarsu’nun türküsüyle sonlandırıyorum yazımı. Allah mekanlarını cennet eylesin.Okuduğun için teşekkür ederim, benim için değerlisin.
Kendine iyi bak, kendine değer ver. EleştirmenAdam.

Not: Eğer yazılarımı beğeniyorsanız, yukarıda sağda olan takip et veya izle butonuna tıklayabilirsiniz ve yazılarımı kaçırmadan okuyabilirsiniz.

5 yorum

avatar

Hello dear, your blog is very nice and I signed up. ( #27) Do you want to return the gfc subscription? The gfc bar on my blog is on the right scrolling the Blog page thanks a lot! http://casaninnamamma.blogspot.it

Balas
avatar

İçimiz yandı insanlarımızın yakılışına. Yayınları izlerken, kışkırtıcı insanların suratlarındaki ifadeyi unutmayacağım ! Verdiğiniz linki hemen izleyeceğim. Teşekkür ederim yayınınıza.

Balas
avatar
Balas
avatar

8 Yaşımda Sivas' taydım o zaman. Çok zor günlerdi. Güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

Balas
avatar
BalasEmojiler - İsteyen spamlamadığı sürece kendi site adresini yorumlarda yazabilir.