Mezarlıkta Gördüğüm Rezil Olay

Mezarlıkta Gördüğüm Rezil Olay

Mezarlık
EleştirmenAdam
Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugün size mezarlıkta gördüğüm rezilliği anlatacağım.
Bugün hava güneşliydi fakat terletecek ve bunaltacak kadar değildi. Arkadaşım aradı dışarı çağırdı, hazırlanıp çıktım. Biraz dolaştıktan sonra derenin ufak şelalesinin yanına gelip çimene oturduk.

Bir saat kadar oturduktan sonra arkadaşım mezarlığa gidip dua edelim dedi. Bende kabul ettim mezarlığa gittik duamızı ettik. Arabayla birileri geldi.
İlk başlarda “yandan çek”, “Önden çek” gibi sözler duydum. Arkamı dönüp baktım, erkek olanı güneş gözlüğü takmış, tespihini koluna takmış, ellerini açmış fotoğraf çekiliyor mezarın önünde. Çocuklarıyla birlikte gelmiş birde onları çekti galiba, görmedim çünkü adamın o halde fotoğraf çekildiği gördüğümde, gözümü çevirdim.

Şimdi diye bilirsiniz ki olsun fotoğraf çekilsin. Tamam çekilsin ama geldi ve beş dakika kalmadan fotoğraf çekilip gittiler. Ben bu olayları aşırı pislik olarak görüyorum. Çekildiği fotoğrafı da büyük ihtimal sosyal medyada paylaşır. Neden bu kadar gösteriş meraklısı olduk, neden samimiyetimizi bu kadar kaybettik?
Yeni moda bu galiba, geçenlerde de ölü dedesiyle fotoğraf çekilip atanları gördüm. Arkadaşlar madem yaşayanlara saygınız yok bari ölenlere olsun.
Kıyafet mevzularına asla karışmam fakat, mezarlığa geliyorsan, birazcık dikkat edeceksin. Gezmeye gidermiş gibi giyinmeyeceksin. Bunlar benim fikirlerim tabii, siz farklı düşünebilirsiniz.


Git gide kafayı yemeye başladık, saçmalamaya başladık. Dünyada ne kadar bu şekil insan varsa, Allah akıl fikir versin gerçekten.

Okuduğun için teşekkür ederim, benim için değerlisin.
Kendine iyi bak, kendine değer ver. EleştirmenAdam.
Not: Eğer yazılarımı beğeniyorsanız, yukarıda sağda olan takip et veya izle butonuna tıklayabilirsiniz ve yazılarımı kaçırmadan okuyabilirsiniz.

8 yorum

avatar

Çocukları da kendisi öldüğü zaman aynısını yapar, öyle görüyor çünkü. Dikkat etmezsek, öğretmezsek arkamızdan dua edecek birileri kalmayacak.

Balas
avatar

Ben bu tip insanları gösteriş budalası olarak görüyorum. Mezarlıktan bile fotoğraf paylaşmak ne demek ya anlamıyorum . Hepten kafayı yemiş bu insanlar . Ciddi manada sinir bozucu . Ne güzel konu edinmişsiniz . Elinize sağlık .

Balas
avatar

Gercekten rezillik. Insanlar sasirmis ne yapacagini.

Balas
avatar

Fotoğraf çekilmeye geliyorsa hiç gelmesin daha iyi.

Balas
avatar

Teşekkür ederim.

Balas
avatar

Bakalım daha neler neler göreceğiz.

Balas
avatar

Kafayı yedik kısmına şiddetle katılıyorum.
Herşeyimiz -mış gibi yapmak oldu zaten. Millet görsün yeter

Balas
avatar

Aynen öyle, haklısınız.

BalasEmojiler - İsteyen spamlamadığı sürece kendi site adresini yorumlarda yazabilir.